Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapraszamy na nową stronę:


www.ararattrek.pl


a na niej nasza nowa oferta i dużo więcej informacji

 

04jedz1.JPG 04jedz1.JPG 04jedz1.JPG
Trekking na Ararat to przyjemność, bo Ararat to jeden z łatwiejszych i przyjemniejszych pięciotysięczników do zdobycia. Trzeba być jednak przynajmniej „średnim” wędrowcem górskim. Przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności jest bezpieczną górą. Oczywiście wybierając się na nią trzeba się trochę przygotować, głównie kondycyjnie. Jeśli dla kogoś chodzenie po górach jest „codziennością” to znaczy, że jest przygotowany ;-) Gorzej z aklimatyzacją. Bo o ile w niższych górach jej nie potrzebujemy, tam jest konieczna. Niestety nie każdy dobrze przygotowany kondycyjnie wędrowiec dobrze zniesie pobyt na wysokości powyżej 3500 m n.p.m. Ale o tym dowie się dopiero, jeśli tam dotrze. Oprócz tradycyjnego bólu głowy mogą spotkać nas wymioty czy biegunka, problemy z prawidłowym oddychaniem albo po prostu brak sił. Często znajdzie się ktoś w grupie, kto mimo wszystko nie podoła i nie zdobędzie szczytu. Nie oznacza to że nie wejdzie drugi czy trzeci raz, jeśli tylko po prostu spróbuje. Zatem jeśli tylko masz ochotę na coś nowego, niestrasznie trudnego, ale jednak będącego ciekawym wyzwaniem przyjedź na trekking na Ararat. Oprócz tego, że kraina, w której znajduje się ten wyrastający z równiny kolos jest bardzo piękna i bardzo odmienna od polskich krajobrazów, pobyt tutaj pozwoli Ci na zapoznanie się z odmienną kulturą kurdyjską i jej zabytkami. Serdecznie zapraszamy na trekking na Ararat.

022jedz1.JPG 022jedz1.JPG 022jedz1.JPG

 

Nasza standardowa oferta trekkingu na Ararat zawiera:
-transport z/do lotniska Van z/do Dogubayazit, po drodze krótki pobyt przy wodospadach Muradiye, możemy także odebrać grupę z lotniska w Agri lub Kars
-wycieczka krajoznawcza po okolicach (Pałac Ishak Pasha, Krater po meteorycie, Park Arki Noego, Jaskinia Lodowa)
-transport do/z podnóża Araratu na wysokość 2000-2200 m npm
-przewodnik + pozwolenie
-posiłki, napoje, przekąski podczas trekkingu przygotwywanye przez kucharza
-transport bagaży podczas trekkingu
-2 noclegi+2 śniadania w hotelu w Dogubayazit (przed i po trekkingu)
-wycieczka na wyspę Akdamar, zwiedzanie wyspy, kąpiel w jeziorze Van
-nocleg w hotelu w Van
Powyższą ofertę możemy rozszerzać według potrzeb i zainteresowań grupy. Dostosowujemy się do potrzeb grup i osób indywidualnych. Cały pobyt w Dogubayazit i okolicach może trwać od 7 dni do ilu chcecie. Możemy również zorganizować:
-trekking na Suphan Dagi (4058 m npm) – 2 dni
-trekking po górach Kaczkar, w tym wejście na Kackar Dagi (3937 m npm) – liczba dni do ustalenia
-wycieczka do gorących źródeł w Diyadin i oczywiście kąpiel
-wycieczka do wulkanu Nemrut Dagi (Tatvan)
-trekking na Damavand (5671 m npm) w Iranie
-wycieczkę - lekki trekking nad Jezioro Rybne
-wycieczki konne
-wycieczki do wiosek kurdyjskich i letnich namiotów pasterzy kurdyjskich

033jedz1.JPG 033jedz1.JPG 033jedz1.JPG

 

Krótko o nas: Musa - mieszka na stałe w Polsce z żoną Asią i córką Dilą, a w Turcji przebywa w sezonie i wprowadza turystów na Ararat. Musa mówi po polsku, więc dajemy jedyną okazję wejścia na Ararat z kurdyjskim przewodnikiem z językiem polskim :-). Na miejscu są też bracia- doświadczeni przewodnicy i kierowcy: Kubi, Nuri, Ali i Yakup (zdjęcia w galerii poniżej) oraz oczywiście tata Ahmed, który jest wsparciem logistycznym. Także dalsza część rodziny jest zaangażowana w dobre przyjęcie turystów, np. mama Makul, która przygotowuje herbatę, gdy zmęczeni turyści w drodze do pierwszego obozu zaglądają do jej namiotu rozbitego na wysokości 2500 m n.p.m. Jesteśmy specjalistami od trekkingu na Ararat.

055jedz1.jpg 055jedz1.jpg 055jedz1.jpg

 

Na trekking na Ararat zapraszamy przede wszystkim od maja do września, bo wtedy są najlepsze warunki pogodowe. Zbieramy grupy na każdy miesiąc, a dokładny termin ustalamy ze zgłoszonymi osobami.
Proponujemy kontakt przez e-maila lub telefon. Możemy się również spotkać w Polsce, by omówić szczegóły i dopasować ofertę do preferencji organizatora i grupy.
Zapewniamy, że pobyt we wschodniej Turcji, a przede wszystkim wyprawa na Ararat to wspaniała przygoda. Serdecznie zapraszamy.
Obejrzyj nasze pokazy zdjęć na żywo:

KRAKÓW - SLOT FEST ToURCJA 10-11.11.2012 II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Sobieskiego 9. (równoległa do ul. Karmelickiej, między Placem Inwalidów a Teatrem Bagatela).
Nasz pokaz odbędzie się 11.11.2012 o godz. 19.00

PIASECZNO - KLUB PODRÓŻNIKA W CENTRUM KULTURY przy ul. Kościuszki 49
Nasz pokaz odbędzie się 20.11.2012 o godz.20.00

i on-line:

Asia i Musa Saltik
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
skype: ararattrek.pl
tel:+48-504-004-603 (Asia)
tel.+48-501-845-837 (Musa)

---
Strona www.trekandbike.pl i www.ararattrek.pl jest własnością Asi i Musy Saltik. Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem. Wszystkie zdjęcia są naszą własnością i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.
Asia i Musa Saltik

 

 
iurkhouse ivoronez iyorkter