Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapraszamy na nową stronę:


www.ararattrek.pl


a na niej nasza nowa oferta i dużo więcej informacji

 

Po trekkingu na Ararat warto odpocząć i zwiedzić ciekawe miejsca w Turcji. Polecamy.

 

nemrut1.JPG nemrut1.JPG nemrut1.JPG

Nemrut Dagi - uśpiony wulkan o wysokości 3050 m n.p.m.; można wejść na niego samodzielnie - lekki trekking lub podjechać samochodem. W wulkanie jest piękny krajobraz, znajduje się tam 5 jezior, w tym gorące źródła. W środku wulkanu w trakcie sezonu czynny kemping, więc można tam spędzić również noc.

 

jvan1.JPG jvan1.JPG jvan1.JPG

Jezioro Van z wyspą Akdamar - słone jezioro we wschodniej Turcji położone na Wyżynie Armeńskiej. Jest to największe i najgłębsze jezioro w całej Turcji. Ciekawostką jest mała wysepka Akdamar na której znajduje się stary ormiański kościółek Św. Krzyża, pochodzący z X wieku. Na wyspę można się dostać małym promem, kursującym w zależności od zebrania się grupy ;-) Wycieczka na wyspę i kąpiel w jeziorze Van jest świetnym uzupełnieniem trekkingu na Ararat.

 

kapadocja1.JPG kapadocja1.JPG kapadocja1.JPG

Kapadocja - jest słynna z niespotykanych nigdzie na form tufowych. Tworzą one niezwykły księżycowy krajobraz. W skałach są wykute domy i kościoły. W Kapadocji spotykamy także podziemne miasta. Część skał należy do muzeum np. w miejscowości Goreme i za wstęp trzeba zapłacić. Jednak wiele ze skał i domów skalnych nie jest ogrodzona i można po nich swobodnie pospacerować. W Kapadocji jest też znana Dolina Ihlary, którą można przespacerować w kilka godzin. Po drodze oglądamy wiele starych malunków na ścianach oraz kościołów wykutych w skałach.

 

stambul1.JPG stambul1.JPG stambul1.JPG

Stambuł - (tur. İstanbul) – jest to największe miasto Turcji. Jest położone na dwóch kontynentach. Bardzo zróżnicowane. Ogromne. Przejechanie miasta z jednej strony na drugą zajmuje kilka godzin. Turyści odwiedzają głownie Sultaahmet oraz obszar przy cieśninie bosforskiej.

 

---

Strona www.trekandbike.pl i www.ararattrek.pl jest własnością Asi i Musy Saltik. Ściąganie zdjęć i kopiowanie tekstów tylko za pozwoleniem. Wszystkie zdjęcia są naszą własnością i tylko my mamy prawo do ich rozpowszechniania.

Asia & Musa Saltik